Blog  |  VYDVA

Manželku překvapuji pořád i maličkostmi. Třeba dnes jsem jel nakoupit a zkrátil jsem jí nový pásek.

Václav Hoffman, podnikatel

Zobrazit více »
VYDVA » Blog

365 dní manželkou

Vzhledem k velkému množství informací a článků, které nás každodenně obklopují, vám chci hned na začátku říct, co od tohoto blogu určitě nečekat. Snad vám tak ušetřím čas a budoucí rozhořčení, a mně spoustu negativních reakcí na mé články. Podle mne férová nabídka pro obě strany.

K 1. 3. 2018 jsem v manželství přibližně 4292 dní (nejistota plyne čistě z přestupných let a matiky obecně). Bez přestávky. Ale přes všechny šance, které jsem dostala, se stále cítím a chovám jako totální začátečník. Tím bych ráda odradila od dalšího čtení ty, kteří čekají nějaké užitečné a ověřené rady. Určitě nebudou. Dále bych ráda před blogem varovala ty, kteří očekávají, že je moje manželství něčím zvláštní, pikantní, extravagantní, šokující. Určitě není. Dokonce bych chtěla od článků odvrátit i ty čtenáře, kteří logicky očekávají, že když chci psát o manželství, musí být to mé dobře fungující, jak se tak říká vzorové, inspirující. Promiňte, není. No, a poslední skupině rovnou řeknu, že nejsem ani profesionální psavec, který se rozhodl rozšířit archiv současné beletrie a skrze profesionální pobavení lidstva nechutně zbohatnout. Ne, už jen tiše podotýkám. Takže těm zbývajícím - mami, Hanko a Lenko - vysvětlím, proč tento blog vlastně hodlám psát.

Kampaň VY DVA je 365denní projekt, kterým se chceme lehounce dotknout tématu manželství v jeho tradičním i netradičním pojetí. Má to být „pouhá“ propagace různých přístupů, názorů, generačních rozdílů, zkušeností a hlavně připomínka toho, že zejména VY DVA můžete vaše manželství ovlivnit, VY DVA víte, zda toho děláte pro sebe navzájem dostatek, a zda VY DVA jste v manželství spokojeni. Nebo to třeba nevíte a díky kampani o tom trochu popřemýšlíte, uděláte možná něco navíc, něco jinak. Nebo díky akci zjistíte, že se vám o tom nechce přemýšlet, a to je taky názor. Vše z tohoto názorového spektra je chtěné a legitimní.

Věřím, že tato kampaň bude naše společné dílo, ke kterému se bude moct každý přidat svým osobitým způsobem, svým doprovodným programem. A tohle, to bude můj doprovodný program. Budu psát tento blog, protože jsem manželka, a tohle je taková moje přestávka. Po těch přibližně 4292 dnech.

Díky a těším se.

PARTNEŘI

Logo R51
Barbar
Český rozhlas České Budějovice
CHCIWWWSTRANKY.CZ